O Nas

 

        Biblioteka mieści się na parterze i zajmuje dwa pomieszczenia. Pierwsze z nich – wypożyczalnia z czytelnią – to miejsce, w którym uczniowie mogą skorzystać z księgozbioru podręcznego, poczytać różne czasopisma, skorzystać z ICIM. Tu również znajduje się stanowisko bibliotekarza, przy którym można wypożyczać książki oraz uzyskać poradę w doborze odpowiedniej książki lub pomoc w skorzystaniu z różnych źródeł informacji. W dwóch szafach bibliotecznych czytelni znajduje się księgozbiór podręczny, w skład którego wchodzą: słowniki encyklopedie, leksykony, atlasy, albumy oraz wydawnictwa popularnonaukowe, z których nauczyciele korzystają w czasie lekcji. Z tych książek uczniowie korzystają na miejscu. W tej sali znajduje się również regał z książkami, po które uczniowie sięgają najczęściej. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie mogą szybko wybrać interesująca książkę.

            W drugim pomieszczeniu znajdują się regały mieszczące wszystkie zbiory biblioteki szkolnej. Są one rozmieszczone tematycznie – oddzielne lektury, baśnie, bajki, książki o tematyce przygodowej, obyczajowej i historycznej. Swoje miejsce ma również literatura popularnonaukowa uporządkowana wg klasyfikacji UKD. Oddzielny regał został wygospodarowany dla zbiorów multimedialnych: programów edukacyjnych, kaset video, płyt DVD. Dla nauczycieli wydzielony jest również zbiór książek z metodyki, pedagogiki, psychologii itp.

            Biblioteka gromadzi i udostępniania zbiory, udziela informacji uczniom, nauczycielom, rodzicom i innym pracownikom szkoły, organizuje konkursy, gazetki tematyczne. W bibliotece działa Klub Ciekawej Książki, który tworzą uczniowie klasy VIb.