Maj i czerwiec obfitował w turnieje piłkarskie z udziałem reprezentacji naszej szkoły. Nasi piłkarze wielokrotnie wyjeżdżali na rozgrywki sportowe przywożąc z nich puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
18 maja w finale piłki nożnej chłopców szkół podstawowych z Rzeszowa w ramach igrzysk miejskich zajęliśmy III miejsce ulegając jedynie SP 19 i SP 25. Dodam tylko, że chłopcy z VIb i Vb przeszli brawurowo rundy eliminacyjne i półfinały, a drogę na Orlik przy SP 13 na Staromieściu znają już na pamięć.
23 maja na boiskach piłkarskich stawili się zarówno najstarsi zawodnicy naszej szkoły jak i młodsi - rocznik 2001 i 2002. Jedni uczestniczyli w VIII turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Tyczynie zajmując I miejsce, a drudzy grali w turnieju Tymbarka "Z podwórka na stadion" zajmując doskonałą II lokatę.
Bartek Kalandyk został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju w Tyczynie, a Damian Korbecki najlepszym strzelcem.
2 czerwca czwarto i piątoklasiści na Orliku przy IV LO w Rzeszowie zmagali się z rywalami z dzielnic rzeszowskich walcząc o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Kolejny turniej przyniósł nam III miejsce. Szymon Jopek został najlepszym strzelcem turnieju. Gratulacje!